13 Paź

podkrakowska modernizacja

mirek_w_W

projekt wnętrz i modernizacja elewacji domu jednorodzinnego w Modlnicy pod Krakowem, 2015

To dopiero początek. Łazienkowy. Remont starego domu to trudne zadanie, wymaga czasu i cierpliwości,  i paru innych rzeczy, o których w towarzystwie mówić się nie powinno. Ze starego klocka z lat 60 powstaje dom na dzisiejsze czasy, z nowoczesnych materiałów i odważnych decyzji. Ciąg dalszy nastąpi, mam  nadzieję ….

Read More

13 Paź

skandynawia na weekend

laz_tarnow_gora1

 

Projekt wnętrz domu weekendowego pod Tarnowem, 2015

Dom na weekend, minimalistyczny, spokojny i mimo wszechstronnej bieli ciepły i rodzinny.  Zaczynamy od łazienek.  Płytki w łazienkach nie są elementem dominującym, mają być tłem dla przedmiotu, podstawą. Dzięki temu wnętrza wydają się być lekkie i przestronne.

Read More

13 Paź

stare na nowo

kotlarczykow_2A

projekt wnętrz strefy dziennej w domu jednorodzinnym na Woli Justowskiej, w trakcie realizacji, 2015

Dom mnie zauroczył, miejscem i architekturą. Niepozorne z zewnątrz pół bliźniaka, odkrywa swe walory po wejściu do środka. Po wyburzeniu paru ścian przestrzeń robi wrażenie nieograniczonej, choć przecież ściany są, bo muszą, to zasługa zróżnicowanej wysokości pomieszczeń, gdziekolwiek się nie obrócimy pojawiają się płaszczyzny znikąd. Cały dom jest taki, pomieszczenia rozmieszczone są na półpiętrach, więc nigdzie nie jest nudno, każdy kąt jest inny, zaskakuje i cieszy oko.  Dom urządzony był w klasycznym stylu, z drewnianymi tralkami na balustradach i kominkiem z przeszłości. I parę tych elementów ocaliłam, na pamiątkę dla rzemieślnika, który je wykonał. Teraz są częścią współczesnego domu i ożyły, w nowej odsłonie. Read More

31 Sty

łazienki w szczyglicach

lazienka2

projekt łazienki i toalety w domu jednorodzinnym

projekt 2015

W projekcie zostały zastosowane materiały rodem z loftów. Płytki imitujące betonowe ściany z odbitym drewnem z szalunku, wielkoformatowe zdjęcie silnika, czy choćby czarny sufit. Miało być nowocześnie i nietypowo.

Read More

31 Sty

Novum II

salon_kuchnia2_w2

projekt apartamentu w centrum Krakowa, powierzchnia 100m2, projekt 1015

Apartament z dwoma sypialniami przeznaczony jest na wynajem długoterminowy. Stylistyka wnętrza jest stonowana, w tzw. bezpiecznych barwach dla nieznanego odbiorcy. Dominantą jest drewno w trzech odcieniach, które przewija się przez cały apartament na podłodze, meblach i drzwiach, elementem kontrastującym zaś czerń. Wszystko poukładane, eleganckie i niemęczące.

Read More

31 Sty

klasyka w Jerzmanowicach

pokoj_relaksu_2_3

dom jednorodzinny w Jerzmanowicach, powierzchnia 500 m2, projekt w trakcie pracy

Projekt powstaje pod ścisłe wytyczne jego właścicieli. Tworzony jest z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych w stylu klasycznym lekko stylizowanym na dworski. Ogromne przestrzenie równoważy gra kolorów, od jasnych beży po meble w ciemnym wędzonym dębie.

Read More

31 Sty

Novum I

korytarz_2F-2

projekt luksusowego apartamentu w centrum Krakowa,  powierzchnia 100 m2, projekt 2014,  w trakcie realizacji

Prace nad projektem trwały parę miesięcy ale udało się stworzyć ciekawe wnętrze w całości dedykowane jego właścicielce, choć to w założeniu apartament na wynajem krótkoterminowy. Najwięcej radości w pracy dawała możliwość użycia różnych materiałów wykończeniowych, takich jak marmury, drewno, szkło czy stal. Powstało wnętrze w którym wszystkie te materiały spójnie się przenikają przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia, zmieniając jedynie swe natężenie w zależności od przeznaczenia. Dużą rolę pełnią tu powierzchnie z luster, które powielają poszczególne fragmenty, tworząc lekki chaos w tych poukładanych przestrzeniach.

Read More

31 Sty

kuchnia na wesoło

kuchnia-brzezie_2A

projekt kuchni w Brzeziu, powierzchnia 20 m2, projekt 2014

„wesoła kuchnia”, to chyba najlepsze określenie dla tego wnętrza  w domu jednorodzinnym dla czteroosobowej rodziny, która lubi spędzać czas razem. Kolorystyka kuchni jest mieszanką kolorów wskazanych przez właścicieli i w założeniach nie mogła zawierać drewna, które i tak pojawia się w istniejącej podłodze. Najważniejszym elementem jest oczywiście wyspa przy której zasiądą wszyscy pomocnicy kucharza:)

Read More

29 Sty

kazimierza

kazimierza6

mieszkanie w centrum Krakowa, powierzchnia 47 m2, projekt i realizacja 1014

Dwupokojowe mieszkanko, przeznaczone dla dwóch studentek, miało być jasne i przestronne. Wybór automatycznie padł na styl skandynawski, prosty, czytelny i funkcjonalny.  W tej niewielkiej przestrzeni zmieściły się dwie sypialnie z miejscem do nauki, w tym jedna z małym salonikiem i jadalnią oraz dużo miejsca na garderobę. Wyszło fajnie, lekko i przytulnie.

Read More

01 Sty

bohomolca

DSC9893

dwupokojowe mieszkanie dla studentów w Krakowie, powierzchnia 54m2,
projekt i realizacja 2014

Mieszkanie dla dwóch studentów, niewielkie, ale funkcjonalne. Dla każdego prywatna przestrzeń i miejsce wspólne, 3 w 1, salon, kuchnia i jadalnia. Niewielkie ale własne. Styl zdecydowanie młodzieżowy, z elementami betonu, kontrastowymi kolorami i zabawnymi dodatkami.  Idealne na studenckie szaleństwa i do nauki.

Read More

01 Sty

wola justowska

kuchnia-z-jadalnią

dom jednorodzinny 3 kondygnacyjny na Woli Justowskiej w Krakowie,
powierzchnia 255m2, projekt i realizacja 2012/2013

Jeden z tych projektów, które zostają w pamięci na całe życie. Wspaniała współpraca z inwestorami dała możliwość twórczego pójścia na całość. Tu nie ma określonych granic, przenikają się style i dodatki, spójność daje konsekwentna kolorystyka i dekor. Ze starego, źle zaprojektowanego bliźniaka powstał przytulny, funkcjonalny dom do którego chętnie się wraca. a może nie chodzi tu o dom a o właścicieli.

Read More

01 Gru

łuczyce

DSC9299

pokój dla chłopca, projekt mebli i aranżacja, realizacja 2012

Niewielki pokoik dla dziewięciolatka kochającego samochody, kolorowy i wesoły, jak jego lokator. Meble z wytrzymałego materiału, aby mogły posłużyć „na dłużej”, funkcjonalne rozwiązania zapewniające możliwość ukrycia dziecięcych skarbów, fotel z muzyką i wielka kierownica, to elementy składowe tworzące całość.

Read More